Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tradiční strojírenský výrobce

Již více než 70 let

Číst více

Důlní A PRŮMYSLOVÉ TECHNOLOGIE

Divize Důlní a průmyslové technologie představují ve výrobním portfoliu společnosti OSTROJ program s nejdelší tradicí. Jsou oborem, ve kterém má OSTROJ nejbohatší vývojové i výrobní zkušenosti, díky kterým se řadí mezi největší evropské výrobce důlních strojů pro hlubinnou těžbu uhlí metodou Longwall. OSTROJ navrhuje, projektuje a dodává také kompletní zařízení dolů a přepravních cest materiálů.

 

 • OSTROJ realizuje dodávky důlních strojů „na klíč, součástí je projekční, výrobní, poradenská a školicí činnost, asistence specialistů při instalaci dobývacích komplexů do provozů, rychlý servis, samozřejmostí jsou střední a generální opravy dodaných technologií.
 • Některé instalace dobývacích systémů jsou provozovány vlastními zaměstnanci. OSTROJ klade důraz také na ekonomickou stránku řešení stroje a zařízení jsou navrženy pro práci v nejtěžších důlně-geologických podmínkách a disponují moderními bezpečnostními prvky chránícími jak pracovníky, tak stroje a zařízení.
 • Velký důraz je kladen na systematické zdokonalování stávajících a vývoj nových důlních technologií, OSTROJ ve spolupráci s bankami a pojišťovacími společnostmi také zajišťuje zákazníkům výhodná financování.
 • Důlní stroje a zařízení OSTROJ dodává mimo tuzemský trh také do Ruska, Polska, Mexika, Turecka, Španělska, Kolumbie, Slovenska, na Ukrajinu a do Austrálie. Mezi největší úspěchy patří dodávky unikátního zařízení pro dobývání strmých uhelných slojí, které společnost Ostroj jako jediná na světě uvedla do provozu.
Fotogalerie


divize Strojírna

Divize Strojírna se specializuje na výrobu technologicky náročných, středně těžkých a těžkých výrobků dle výrobní dokumentace zákazníka a služby s výrobou související. Kusová a malosériová výroba se realizuje zejména pro oblast dopravy, demolice a pozemního stavitelství, letištní techniky, energetiky a.j.

 

 • Doménou divize Strojírna je kvalita, flexibilita a vstřícnost k zákazníkům.
 • Výroba zahrnuje tvarové pálení a úkosování, ohýbání, svařování, obrábění, mokré lakování, montáž a finální zprovoznění produktů.
 • Strojírna disponuje certifikáty pro oblast výroby ocelových konstrikcí a svařování dle EN 1090, ISO 3834-2, DIN 18800-7


Fotogalerie


divize Hydraulika

DIVIZE HYDRAULIKA se soustředí na výrobu hydraulických válců, hřídelí a jiných přesně obráběných dílců pro strojní zařízení. OSTROJ nabízí sériovou nebo kusovou zakázkovou výrobu a produkty dodává na evropský trh do Francie, Německa, Slovenska, Rakouska, do Ruska a na Ukrajinu, část produkce je vyráběna pro trh v USA.

 

VÝROBNÍ PROGRAM

Produkty:

 • Hydraulické válce a dílce hydraulických válců
 • Hřídele
 • Válce pro tiskařské a laminovací stroje a přesné dílce

 

Divize Hydraulika využívá při výrobě moderní technologie a výrobní procesy.

Přehled všech strojů, technologií a výrobních postupů je uveden v sekci Strojní park.


Fotogalerie


Divize Kovárna a kalírna

Divize Kovárna a kalírna se specializuje na výrobu ocelových zápustkových výkovků. Výkovky váží od 0,1 do 25 kg a jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě zpracování.

 

Nabízené služby

 • Kování
 • Konstrukci kovacího nářadí
 • Výrobu výkovků
 • Tepelné zpracování výkovků
 • Obrábění výkovků
 • Povrchové úpravy

 

Od roku 1998 byl zaveden certifikovaný systém kvality podle ČSN EN ISO 9001. Pro automobilový průmysl byl systém kvality rozšířen v roce 2001 o certifikaci dle VDA 6.1. V roce 2008 byl ekologicky šetrný přístup k životnímu prostředí potvrzen získáním certifikace environmentálního managementu dle ČSN EN ISO 14001. V roce 2013 se zavedl certifikovaný systém bezpečné práce dle normy ČSN ISO 45001. Systém řízení se neustále rozšiřuje a zdokonaluje ve snaze uspokojit i nejnáročnější požadavky zákazníků společnosti Ostroj. Divize Kovárna a kalírna nabízí zkušenost, rychlost, flexibilitu a inovativní myšlení.

 

O kvalitě výkovků svědčí i jejich široké uplatnění v produktech světových značek automobilového průmyslu, jako jsou např. Mercedes, Ford, Volkswagen, Lexus, Toyota, Porsche, BMW, Škoda, Audi, Seat, Volvo, Cadillac, Renault, Honda, Mazda, Nissan, MAN, Daimler a další.

 

O kvalitě našich výkovků svědčí také jejich široké uplatnění v produktech světových značek, jako jsou např. Mercedes, Ford, Volkswagen, Lexus, Toyota, Porsche, BMW, Škoda, Audi, Seat, Volvo, Cadillac, Renault, Honda, Mazda, Nissan, MAN, Daimler a další.

Mimo tuzemský trh OSTROJ dodává také do Německa, Francie, Velké Británie, Maďarska, Polska, Holandska, Slovenska, Itálie, USA, Turecka, Indie a Číny.


Fotogalerie


Divize Nástrojárna

Divize Nástrojárna patří mezi výrobní provozy společnosti OSTROJ a.s.

 

 • Nástrojárna je respektovaným dodavatelem komplexních nástrojařských řešení pro tuzemské i zahraniční zákazníky.
 • Produkty se vyrábí podle dokumentace zákazníka nebo přímo v konstrukční kanceláři.
 • Na ploše přes 3500 m2 se 110 členný tým profesionálů zabývá konstrukcí, vývojem, produkcí, kontrolou a servisními službami v oblastech:

 

střižné a lisovací nástroje, formy na hliník a jeho slitiny, nástroje pro tváření za tepla, prototypové formy, kontrolní přípravky, montážní přípravky aj.


Fotogalerie


Divize Galvanovna

OSTROJ se zabývá galvanickým pokovováním více než čtyřicet let. Divize Galvanovna vznikla v roce 1990, kdy bylo zahájeno zinkování v samostatném provozu.

 

 • Divize Galvanovna provádí galvanické zinkování a tvrdé funkční chromování na čtyřech galvanických linkách a je certifikována podle: ČSN EN ISO 9001: 2009, ČSN EN ISO 14001: 2005, ČSN OHSAS 18001: 2008.
 • Na základě požadavků zákazníka divize provádí i povrchové úpravy podle jiných norem (WV, DIN, aj.).
 • OSTROJ poskytuje profesionální servis v oblasti povrchových úprav třem stům strojírenských společností a firem.
 • V současnosti se připravuje nová galvanická linka s denní kapacitou až 1800 m2. Linka za téměř 70 mil. Kč bude hotova v roce 2022 a bude patřit mezi největší v ČR.


FotogalerieNovinky

25.5.2023

Tým OSTROJe se v okresním kole Zaměstnanecké ligy umístil na druhém místě

18.5.2023

Stejně jako vloni i letos OSTROJ podpořil běžecký závod Memoriál otce Jožky, který se běžel ve Stěbořicích 8.5.2023. Je to závod na počest kněze Josefa Motyky, který na farnosti ve Stěbořicích působil a před deseti lety tragicky zemřel.Tento rok se do závodu přihlásilo 618 startujících , kteří běželi na obvyklých trasách 4km, resp. 10 km (ženy a muži) a 4 km (žáci a žákyně). Novinkou byla „rodinná trasa“ o délce přes 2km a také závod týmů. Závod byl završen koncertem worsipové kapely Timothy a všichni se skvěle bavili.OSTROJ byl u toho prostřednictvím startovní brány i hojného počtu běžeckých účastníků. Podporujeme sportovní aktivity v regionu, technické vzdělávání na všech úrovních i charitativní akce. Pokud se chcete stát naší součástí, jděte na www.ostrojacisrdcem.cz

9.3.2023

OSTROJačky dnes zářily a věříme, že jejich úsměv zůstane na jejich tvářích ještě dlouho.

9.12.2022

Vánoce bez dárečků pod stromečkem vlastně nejsou ani pořádné Vánoce. V OSTROJi to víme, proto se všichni zaměstnanci mohou pravidelně v prosinci těšit na malou pozornost.

Tradiční strojírenský výrobce


OSTROJ a.s. patří k nejstabilnějším firmám v České republice, na strojírenském trhu působí od roku 1948. Je ryze českou akciovou společností, její sídlo a výrobní závod se nachází v Opavě. Společnost zaměstnává zhruba 800 pracovníků především z regionu Opavska a dosahuje tržeb mezi 1,0 - 1,9 miliardy Kč za rok (2016–2020). Do výrobkového portfolia šesti divizí patří široká paleta výrobků a komponent od důlních strojů pro hlubinnou těžbu uhlí a rud, přes hydraulické válce, hřídele, tiskařské válce, opracované lakované svařence, komplexní nástrojářská řešení a přesné obráběné dílce až po ocelové zápustkové výkovky. Součástí výrobních aktivit je i galvanické zinkování a chromování.


Číst více

DNAS_Skoda.pngDH_Siemens.pngDSTR_Metrostav.pngDKK_Benteler.pngdds_premiot_group.png

Sídlo společnosti


OSTROJ a.s.
Těšínská 1586/66
746 01 Opava

Tel: (+420) 553 872 111
Fax: +420 553 872 100
E-mail: info@ostroj.cz