Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Mladí konstruktéři opět soutěžili na opavské strojce

Když se řekne stavebnice Merkur, určitě si všichni představíme tytéž barevné plechy a šroubky, ze kterých lze postavit jednoduché, ale i poměrně sofistikované stroje. O tom, že je Merkur populární i v době digitálních her a hraček, svědčí stále rostoucí zájem o soutěž Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme“, kterou pořádá Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě. Ve středu 14. června 2023 se odehrál již její jedenáctý ročník, a opět pod záštitou OSTROJe.

 

Základní školy z Opavy i okolí vyslaly do konstruktérského klání tříčlenné týmy svých žáků. Jejich úkolem bylo sestavit modely nákladního automobilu a sekačky na trávu z dílů populární stavebnice Merkur, pochopitelně co nejpřesněji podle zadaného schématu.

 

Odborná porota nakonec rozhodla, že letošní soutěžní výzvy se nejlépe zhostili žáci ZŠ a MŠ Chuchelná. Skvělé výkony však podali i členové týmů, které skončily těsně za vítězi – tedy reprezentanti ZŠ a MŠ Raduň a žáci Církevní ZŠ svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí.

 

Nikdo účasti na vydařené akci jistě nelitoval: její účastníci si užili nejen soutěžení, ale i zábavy, prohlédli si školu a výherci si odnesli sladkou odměnu i hodnotné ceny. OSTROJ věnoval všem dvaceti zúčastněným školám velkou merkurovskou stavebnici M5 a ty nejlepší konstruktéry ocenil výběrovými dárkovými předměty.

 

 Fotogalerie