Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Cobot „Fanda“ i živé vstupy do výroby, to vše OSTROJ předvedl na Veletrhu povolání v Opavě

Živý vstup přímo do výrobních hal společnosti, ukázka průmyslově kolaborativního robota přímo na místě, soutěže o zajímavé ceny i návaznost oborů Střední školy technické (Kolofíku) na pracovní pozice v OSTROJi. To vše přinesl stánek OSTROJe účastníkům letošního Veletrhu povolání ve dnech 5. a 6. října ve Víceúčelové sportovní hale v Opavě.


Stánek OSTROJe mohli účastníci navštívit hned při hlavním vchodu na veletrh a že to rozhodně stálo zato! Bok po boku se Střední školou technickou jsme se snažili žákům osmých i devátých tříd i jejich rodičům vysvětlit, co jednotlivé pracovní pozice znamenají a z jakých oborů je nejvhodnější na pozice nastupovat. Naplnili jsme tak hlavní poslání veletrhu – prezentovat primárně obory středních škol a jejich návaznosti na možné pracovní uplatnění.


Ačkoliv bylo k vidění více než 100 zajímavých oborů i zaměstnavatelů, věříme, že stánek OSTROJe zaujal nejednoho účastníka. Cobot „Fanda“ coby kolaborativní svařovací pomocník poutal zraky žáků i dospělých a zcela unikátní živé vstupy z veletrhu přímo do výrobních prostor Strojírny i Hydrauliky zase umožnili všem nahlédnout přímo pod ruce jednotlivých profesí a zažít trochu té „výrobní atmosféry“. Těšíme se na další ročník a již nyní přemýšlíme nad tím, co dalšího zajímavého ze světa OSTROJe účastníkům v tom příštím ročníku přineseme.    


OSTROJ dlouhodobě podporuje technické vzdělávání na opavském okrese, a to napříč celým spektrem od předškolních institucí až po střední školy. Mezi naše klíčové partnerské školy patří  Střední škola technická, jimž finančně přispíváme na žákovská stipendia, pracovní oblečení, vybavení pro výuku, sponzorujeme soutěž Kovo Junior a také společně pořádáme akce zaměřené na rozšíření povědomí o „strojařině“ a budování kladného vztahu k ní.Fotogalerie