Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Sportovní den pro hospic přinesl zábavu a i díky OSTROJi se podařilo vybrat přes 140 tisíc Kč

Cílem letošního „Sportovního dne pro hospic“ bylo získat finance pro mobilní hospic Pokojný přístav, který doprovází v domácím prostředí v posledních dnech života lidi z Opavy a okolí. V sobotu 17. září se to povedlo. Podařilo se vybrat více než 140 tisíc Kč a my jsme se na tom finančně významnou měrou podíleli.

Sportovní den, který organizuje Charita Opava spolu s Okresním fotbalovým svazem, se v tomto formátu uskutečnil již počtvrté. Společně se zde potkají klienti různých sociálních organizací spolu s lidmi bez handicapu, aby se utkali ve speciálních disciplínách. Soutěžící si tak mohli opět vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku, hru šupec, zvukovou střelbu, jízdu na dvoukole, změřit své síly ve speciálních ruských kuželkách a podobně.


Zatímco v prvním ročníku Sportovního dne se vybralo přes 73 tisíc korun, druhý ročník přinesl Pokojnému přístavu přes 120 tisíc korun, a loni se vybralo již přes 177 tisíc korun. Letošní vybraná částka 141 615 Kč (částka věnovaná sponzory plus návštěvníky akce) je organizátory hodnocena jako úspěch.


V rámci společenské odpovědnosti podporujeme Charitu Opava dlouhodobě. V minulosti jsme byli pravidelným sponzorem charitativní akce Pomozte postiženým dětem, nyní poskytujeme zejména finanční příspěvky na provoz organizace či podporu sportovního dne.Fotogalerie