Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Podporujeme technické vzdělávání dětí. Základní škole TGM jsme vyrobili speciální desky pro rozvoj jemné motoriky

Rozvíjet praktické manuální dovednosti a technické myšlení dětí, podpořit zájem o studium technicky zaměřených oborů. To je dlouhodobý cíl podpory společnosti OSTROJ a.s. směrem ke vzdělávacím institucím opavského okresu. Tentokrát jsme základní škole Tomáše Garrique Masaryka v Opavě (ZŠ TGM) věnovali sadu deseti námi vyrobených speciálních  desek pro trénink jemné motoriky.

S inciativou přišla samotná škola. „Když jsem v loňském roce navštívil Den otevřených dveří OSTROJe, všiml jsem si na jednom ze stanovišť aktivity, kde malí a velcí mohli zkoušet šroubovat, utahovat nebo povolovat šrouby a matice na kovové desce. Hned se mi to zalíbilo.  Napadlo mne, že by se to dalo využít i pro výuku,“ prozradil ředil školy Aleš Moravec.


Základní škola TGM se dlouhodobě zaměřuje na rozvoj technických dovedností žáků, spolupracuje mj. jiné s partnerskou školou OSTROJe Střední školou technickou v Opavě. Dar bude primárně určen pro rozvoj jemné motoriky a technických dovedností žáků 1. stupně především v hodinách praktických činností, ale také pro kroužky a činnost v družině. Nutno podotknout, že desky dle zadání vyrobil OSTROJ kompletně sám (konkrétně pak divize Strojírna).


OSTROJ dlouhodobě podporuje vzdělávání na opavském okrese, a to napříč celým spektrem od předškolních institucí až po střední školy. Mateřským školkám křesťanská a Eliška jsme v posledních letech věnovali nové herní prvky pro venkovní aktivity, na základních školách (ZŠ TGM a ZŠ Otická) podporujeme kroužky robotiky. Mezi naše klíčové partnerské školy patří také Střední škola technická, kde finančně přispíváme na žákovská stipendia, pracovní oblečení, vybavení pro výuku, v neposlední řadě také sponzorujeme soutěž Kovo Junior.Fotogalerie