Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Děti na Kapverdách dostaly od OSTROJe dárky

Batůžky, bublifuky a skládací letadélka. Pro mnohé drobnosti, ale dětem na ostrově Boa Vista (souostroví Kapverdy) udělaly obrovskou radost. K předání dárků došlo během uplynulého týdne, a to ve spolupráci s neziskovou organizací Love Boa Vista z.s.

 

Souostroví Kapverdy leží v Atlantském oceánu poblíž Afriky, je oblíbenou turistickou destinací. Na druhé straně jsou zde ale chudinské čtvrti, děti bez bot, postele na spaní nebo základních školních pomůcek. V době pocovidové je situace o to složitější, že turistů výrazně ubylo a řada lidí na ostrově přišla o svůj příjem.

 

Dárky v podobě hraček, oblečení, školních pomůcek nebo darované peníze představují pro místní to nejcennější. Nezisková organizace Love Boa Vista z.s. (založená Češkou žijící na Kapverdách) organizuje materiální a finanční pomoc, ať formou pomoci přepravy kontejnerem lodí, nebo operativně oslovuje své sledující na Instagramu, kteří mají do této destinace možnost cestovat a materiální pomoc s sebou vzít (a tak to bylo i v případě dárků od OSTROJe).


Firma OSTROJ dlouhodobě podporuje technické vzdělávání žáků základních a středních škol v České republice, dále podporuje také předškolní vzdělávání, a to především v opavském okrese. Jsme velice rádi, že jsme mohli alespoň pomoci a udělat radost také dětem na souostroví vzdáleném přes pět tisící kilometrů. Děkujeme za zprostředkování kontaktu paní Monice Sedláčkové z divize Kovárna a kalírna.


Pro ty, kteří by chtěli také pomoci, více informací na Instagramu @love_boa_vista.
Číslo transparentního účtu: 123-2016840257/0100Fotogalerie