Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Již 20 let pomáháme rozvíjet trh tiskárenských strojů po celém světě

Čeká nás výročí 20 let od zahájení výroby a dodávání polygrafických dílů do tiskárenských strojů po celém světě.

Velká strojírenská výzva
Tato nová specializace byla pro nás v OSTROJi (zejména na divizi Hydraulika) velká výzva. Od počátečního oťukávání možných byznys partnerů přes vývoj technologických postupů až po stabilní měsíční zakázky to byl běh na dlouhou a náročnou trať.
Oslovili jsme české strojírenské firmy vyrábějící tiskařské stroje, neboť jsme tehdy měli volné strojní kapacity a zaujala nás perspektiva tohoto odvětví.

Minimální tolerance vyplatila
Začátky byly trnité, na naší cestě za úspěchem nás čekala nejedna překážka. Většina přesných rozměrů, válcovitost, kruhovitost a házení – neboli parametry výroby – se pohybovaly v tolerancích 0,03 mm a menších. A právě to byl náš denní „strojírenský chleba“.
Průběžně jsme investovali finanční prostředky do digitálních měřidel, výkonnějších nástrojů i do zbrusu nového špičkového vyvažovacího stroje. Také jsme zřídili klimatizovanou kontrolní místnost, protože u všech dílců je potřebná 100 % kontrola všech rozměrů.
Každý díl po výrobě a kontrole získává kontrolní kartu sloužící jako rodný list každého dílce. Bez nich se do světa nepodívá. Náročnou výzvu se nám podařilo nakonec úspěšně zdolat.
Díky vytrvalosti a odbornosti našich zaměstnanců patří dnes OSTROJ mezi světové hráče na trhu polygrafických dílců do tiskárenských strojů.Fotogalerie