Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Podpořili jsme tradiční soutěž v odborných dovednostech Kovo Junior

Regionálního kola určeného pro studenty oboru Mechanik seřizovač se zúčastnili studenti pěti škol Moravskoslezského kraje. V soutěži, jejíž hlavním partnerem byl OSTROJ a.s., si první dvě místa odnesli studenti pořádající Střední školy technické, Opava.

Na osm soutěžících od rána 27. ledna čekaly tři náročné úkoly. Vedle vědomostní soutěže to bylo především vypracování funkčního programu a měření dané součásti. V konkurenci zástupců z Frýdku-Místku, Kopřivnice a Ostravy Prvenství bral David Kloss, na druhém místě skončil Ondřej Hýbel (oba Střední škola technická, Opava). Třetí místo bral David Pácha (SOŠ Frýdek-Místek). Na všechny účastníky čekaly od OSTROJe malé dárečky, pro vítěze poté byly připraveny hodnotné ceny. Vítěz regionálního kola se postoupil do celostátního finále.

 

Soutěž Kovo Junior je tradiční přehlídkou odborných dovedností již od roku 2011. Vyhlašovatelem této soutěže v odborných dovednostech je CECH KOVO ČR. Soutěž je součástí celostátní přehlídky České ručičky, kterou vyhlašuje Jihomoravský kraj ve spolupráci s MŠMT a dalšími partnery.

Technické vzdělávání žáků základních a středních škol firma OSTROJ a.s. podporuje dlouhodobě. Střední škola technická, Opava patří mezi naše klíčové partnerské školy, kde pravidelně vedle soutěže Kovo Junior finančně přispíváme mj. na žákovská stipendia, pracovní oblečení, vybavení pro výuku. Ve firmě také realizujeme odborné praxe studentů.Fotogalerie