Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Student Kolofíku bronzový na šampionátu v CNC frézování

Do prvního ročníku Mistrovství ČR v CNC frézování 2021 se přihlásili zástupci tří desítek škol. Mezi přihlášenými byl také Robin Černík, student 4. ročníku oboru Mechanik-seřizovač na Střední škole technické v Opavě, který vykonává odbornou praxi na provozech společnosti OSTROJ a.s. Ten ve finále, které se uskutečnilo v listopadu v Brně, nakonec obsadil třetí místo.

 

Nutno podotknout, že programování probíhalo pomocí software CAM a obrábělo na řídicím systému TNC od Heidenhainu, se kterým finalisté většinou sbírali první zkušenosti teprve na místě.

 

„Naším úkolem bylo dle zadávací výkresové dokumentace naprogramovat a vytvořit součástku. Hodnotila se především přesnost zpracování úkolu, na který jsme měli celkem pět hodin času,“ prozradil Robin Černík, který v pětičlenném finále vedl výborně, a nakonec bral zmiňovaný bronz.

Na praxi je Robin Černík v OSTROJi od září 2021 (pravidelně čtyři dny 1x za 14 dní). „Na praxi by měl zůstat do konce března 2022. Musím podotknout, že patří za poslední dobu těm nejšikovnějším praktikantům, které jsme u nás na provoze měli. O práci se hodně zajímá a je iniciativní,“ chválí Robina David Rychnavský, který jej má v rámci praxe na divizi Hydraulika na starosti.

 

U fochu chce úspěšný frézař, který se ve volném čase věnuje mj, požárnímu sportu, zůstat. Po střední škole si chce podat přihlášku na vysokou školu na obor Strojní technolog. Držme mu palce!

 

OSTROJ a.s. dlouhodobě podporuje vzdělávací aktivity, mezi jeho partnerské školy patří i Střední škola technická Opava. Pravidelně přispívá na stipendia žáků prvních ročníků, pracovní oděvy, ceny do soutěží, resp. poskytuje materiální vybavení. Studenti školy pravidelně v OSTROJi vykonávají praxi, úspěšní absolventi mohou po škole k nám nastoupit.

 

Mistrovství ČR v CNC frézování 2021
25. listopadu 2021
DMG Mori Czech, Brno

 Fotogalerie