Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Udržitelnost a ESG

Udržitelnost ve společnosti OSTROJ a.s.

Naše společnost je postavena na tradičních hodnotách, kterých si vážíme, a proto klademe velký důraz na dodržování právních předpisů, etických zásad a na svou společenskou odpovědnost.

 

KOntaktní e-mail

esg@ostroj.cz


13.6.2024

(Tisková zpráva) Udržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, které mu zajišťují vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.

1.7.2024

Ekologické projekty mají v OSTROJi zelenou, ať už jde o vlastní včelstva, fotovoltaiku nebo energetické úspory. Strojírenská výroba asi nikdy nebude 100% zelená, ale malými kroky se k tomu můžeme částečně přiblížit.

8.2.2024

(Tisková zpráva) OSTROJ čelí v posledních letech rapidnímu nárůstu nákladů na energie, a to v desítkách milionů korun. V roce 2023 se tak OSTROJ zaměřil na úspory ve snižování spotřeby energie, například ve formě investic do fotovoltaické elektrárny nebo projektu na optimalizaci nové zinkovací linky.