Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nabízené služby

 

Dělení tyčové oceli

Divize Kovárna a kalírna nabízí dělení tyčové oceli za studena na hydraulických nůžkách dle jakosti do průměru 90 mm nebo na kotoučových pilách do průměru 105 mm. Maximální délka tyčí je 6200 mm.
Vzhledem k výkonnosti a přesnosti použité technologie nabízí OSTROJ také zakázkové dělení materiálu.

 

Kování zápustkových výkovků

Kování zápustkových výkovků se provádí na kovacích linkách s klikovými kovacími lisy. Kovací linky mají indukční ohřevy s přesnou regulací a třídičkami přehřátých nebo nedohřátých kusů. Kovací linky divize Kovárna:

 

Tepelné zpracování

Pro tepelné zpracování zápustkových výkovků Ostroj využívá průběžné linky tepelného zpracování. Nejen pro tyto výkovky, ale i pro externí zakázky je k dispozici univerzální kalírna, kde odborníci nabídnou pro jednotlivé díly vhodné tepelné zpracování. Pro speciální jakosti oceli se provádí i řízené ochlazování z kovací teploty – BY žíhání.

Technologické možnosti:

 

Povrchová úprava výkovků

Jednotlivé úpravy výkovků:

 

V případě požadavku zákazníka je poskytována 100% kontrola povrchových vad MT defektoskopie - Magnetoflux a kontrola materiálové struktury/tvrdosti ET defektoskopie - Eddyliner. K dispozici má Ostroj i vlastní meřící 3D pracoviště a 3D scanner pro kontrolu shody výkovku s 3D modelem. Provádí se také tepelné zpracování výkovků.

 

Obrábění výkovků

OSTROJ provádí na přání zákazníka i obrábění ocelových zápustkových výkovků ve vlastních kapacitách, především frézovací operace na CNC strojích a soustruzích. Dle specifických požadavků zákazníků je možná kooperace také s jinými obrobnami. V případě zájmu se provádí i dodávka jednoduchých montážních sestav.

 

Systém managementu

OSTROJ získal dobré jméno a reference v mezinárodním měřítku také jako subdodavatel pro automobilový průmysl, stavební a zemědělskou techniku i všeobecné strojírenství.

Výrobní procesy jsou certifikovány v oblasti kvality dle VDA 6.1, ČSN EN ISO 9001 a životního prostředí dle ČSN EN ISO 14001. Zavedl a certifikoval se také systém bezpečné práce dle normy ČSN ISO 45001. Od roku 2026 je v plánu certifikát IATF 16949.

OSTROJ má k dispozici vlastní 3D měřicí pracoviště a 3D scanner pro kontrolu shody výkovku s 3D modelem. Ve snaze poskytovat zákazníkům bezchybný výrobek se pracuje se strategií nulových vad.

 

Expedice výkovků a obrobků

OSTROJ zajišťuje přepravu obrobků a výkovků v obalech dle specifikace zákazníka, používá Gitterboxy, dřevěné či plastové palety, včetně požadované průvodní dokumentace. Produkty expeduje dle Incoterms 2010.

 

» Poptejte u obchodníků

 

Fotogalerie