Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

 

 

Zpět

Důlní stroje

Sekce

Důlní stroje představují ve výrobním portfoliu naší společnosti program s nejdelší tradicí. Jsou oborem, ve kterém disponujeme nejbohatšími vývojovými i výrobními zkušenosti, díky nimž se řadíme mezi největší evropské výrobce důlních strojů pro hlubinnou těžbu uhlí. Naše společnost navrhuje a dodává kompletní vybavení porubu včetně odtěžení metodou „longwall“ .


Nedílnou součástí našich „na klíč“ realizovaných dodávek je poradenská a školicí činnost, asistence specialistů při instalaci dobývacích komplexů do provozů, rychlý servis a v neposlední řadě střední a generální opravy dodaných technologií. V rámci dodávek rovněž některé instalace našich dobývacích systémů provozujeme vlastními zaměstnanci.

K hlavním dodávaným důlním strojům a zařízením patří  mechanizované výztuže, hřeblové a pásové dopravníky, pluhové dobývací soupravy, důlní kombajny pro strmé sloje, individuální hydraulické výztuže, hydraulické stojky a válce a další komponenty silové a řídící hydrauliky. Stroje a zařízení jsou navrženy pro práci v nejtěžších provozních podmínkách a disponují moderními bezpečnostními prvky chránícími jak osádku v porubu, tak stroje a zařízení. Velký důraz se rovněž klade na systematické zdokonalování stávajících a vývoj nových důlních technologií, kdy na těchto úkolech průběžně pracuje specializovaný tým našich konstruktérů, jenž je díky svým dlouholetým zkušenostem, vysoké odbornosti a preciznímu přístupu schopen vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům našich zákazníků.


V rámci výrobního programu naší divize produkujeme zařízení pro hlubinnou těžbu uhlí:

  • v horizontálních slojích (úklon 0° až 25°) o mocnostech 0,6 až do 6,0 m
  • v úklonných slojích (úklon 25° až 40°) o mocnostech 0,6 až do 6,0 m
  • ve strmých slojích (úklon 40° až 110°) o mocnostech  1,0 až do 2,2 m

OSTROJ a.s. je dynamicky rostoucí společností, jejíž důlní stroje jsou aktuálně provozovány na 4 kontinentech. Mezi největší úspěchy v roce 2012 patřily dodávky dvou kompletních dobývacích systémů typu „longwall“ (zahrnující mechanizovanou hydraulickou výztuž, hřeblové dopravníky, dobývací kombajn, elektrické vybavení porubu a hydraulické agregáty) do Kemerovské oblasti Ruska a do Mexika. Více než 200 sekcí mechanizované výztuže a několik hřeblových dopravníků jsme také dodali do Vorkutinské oblasti v Rusku. V roce 2013 proběhla dodávka a úspěšné zprovoznění našeho dobývacího systému strmých slojí v Turecku, který provozujeme vlastními zaměstnanci. Díky dobré pověsti, kterou si naše dobývací systémy získaly u ruských zákazníků, se nám podařilo získat významný kontrakt na dodávku dalších 250 sekcí nové mechanizované výztuže opět do Vorkutinské oblasti Ruska.
Naše výrobky pravidelně vystavujeme na světových veletrzích. V roce 2012 jsme vystavovali na Mining Week 2012 (Karaganda, Kazachstán), Ugol Rossii & Mining 2012 (Novokuzněck, Rusko), Ugol & Mining 2012 (Doněck, Ukrajina) a MINExpo 2012 (Las Vegas, Nevada, USA). V roce 2013 jsme se coby vystavovatelé zúčastnili největšího evropského hornického veletrhu Katowice 2013 (Katowice, Polsko) a Nědra - Nerostné suroviny 2013(Doněck, Ukrajina).

V dalších letech to byla účast na veletrzích: Mining Turkey 2014 v Istanbulu (Turecko) , Mining Week 2015 v Karagandě (Kazachstán) a International Fair of Mining, Power Industry and Metallurgy „Katowice 2015“ (Polsko).

Důlní stroje a zařízení v současnosti dodáváme do těchto zemí: Rusko, Ukrajina, Polsko, Mexiko, Turecko, Španělsko, Kolumbie, Slovensko a Česko. Několik našich zařízení pracuje také v USA a Austrálii.

 

Následujte nás
Copyright © OSTROJ a.s., 2012. | Mapa stránek
OSTROJ a.s. - významný výrobce důlních strojů a dalších strojírenských produktů s více než 70-ti letou tradicí výroby.
design by EVici tvorba www stránek a e-Shopů, System pronájem e-shopu Upgates