Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

 

 

Zpět

Pásové dopravníky

Pohon s brzdou

Pásové dopravníky z produkce společnosti OSTROJ a.s. slouží pro dopravu sypkých hmot a osob. Všechny výrobky vyhovují požadavkům pro použití v plynujících uhelných dolech s nebezpečím výbuchu metanu a uhelného prachu.

 Pásové dopravníky společnosti OSTROJ a.s. dělíme na:

  • Pásové dopravníky pro dopravu rubaniny
  • Pásové dopravníky pro dopravu osob
  • Pásové vleky

Pásové dopravníky pro dopravu rubaniny

Jsou podobně jako hřeblové dopravníky  určeny pro dopravu rubaniny a sypkých hmot. Navazují na sběrné hřeblové dopravníky.

Nosná konstrukce pásového dopravníku se skládá z pevných dílů vytvořených z profilové oceli, případně z trubek, nebo u pásových dopravníků lehké konstrukce z ocelových lan s příslušnou podpěrnou konstrukcí. Celá konstrukce může být buď volně položena na počvu důlního díla, nebo zavěšena na jeho výztuži. U stabilních dopravníků na hlavních dopravních trasách bývá konstrukce uchycena v betonových patkách v počvě a zvednuta do takové výše nad počvou, aby bylo umožněno bezproblémové  čištění pod dopravníkem.

Předpětí v dopravním pásu a vyrovnání průtahu se dosahuje prostřednictvím napínacího zařízení. Napínání se řeší buď závažím, pneumatickým válcem nebo napínacím vrátkem.

Součástí vybavení pásových dopravníků jsou násypky, přesypy, stírače, zkrápění v přesypech, systémy pro automatické ovládání a kontrolu bezporuchového chodu linky apod.

Základní technické parametry

  • šířka pásu: 0,8 až 1,6 m
  • výkon dopravníku: do 6000 t/h
  • výkon elektromotorů: až do 4 x 500 kW
  • rychlost: 1,25 až 5,0 m/s
  • povrch hnacích bubnů bez obložení, pogumovaný, keramické obložení
  • ovládání brzd elektrické nebo elektropneumatické

Pásové dopravníky pro dopravu osob

Zařízení pro dopravu osob umožňuje přepravu osob na horní a spodní větvi pásového dopravníku bez rubaniny. Skládá se z nástupních a výstupních plošin, dálkově ovládané zábrany proti přejetí a elektrovybavení.

Přepínání režimů (Přeprava osob a Doprava materiálu) je samoobslužné s možností omezení doby pro přepravu pomocí softwaru. Pásový dopravník se automaticky přepne po ukončení režimu „Přeprava osob“ do režimu „Doprava materiálu“.

Pásový vlek PVL 2

Pásový vlek je speciální zařízení určené pro samoobslužnou obousměrnou dopravu v přímých důlních dílech se stálým nebo proměnlivým úklonem.

Souprava je vlečena pomocí nekonečného lana z jednoho konce na druhý konec vleku. Maximální počet dopravovaných osob je 20 a maximální úklon důlního díla je 25º.

Následujte nás
Copyright © OSTROJ a.s., 2012. | Mapa stránek
OSTROJ a.s. - významný výrobce důlních strojů a dalších strojírenských produktů s více než 70-ti letou tradicí výroby.
design by EVici tvorba www stránek a e-Shopů, System pronájem e-shopu Upgates