Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

 

 

Zpět

Mechanizované výztuže

Výztuže

Mechanizovaná výztuž slouží k zajišťování porubního prostoru při dobývání v nízkých, středně mocných a mocných slojích. Plní funkci podpěry nadloží nad pracovním prostorem porubu.

Základní jednotku mechanizované výztuže tvoří sekce, která se skládá ze základového rámu, hydraulických stojek, stropnice, závalového štítu, táhlového mechanismu, přesouvacího zařízení a ovládacího systému.

Při konstrukci mechanizovaných výztuží se bere v úvahu především bezpečnost obsluhujícího personálu a složité důlně-geologické podmínky. Velký důraz je kladen na zajištění bezproblémové práce v nepřetržitých provozech.

Jednotlivé sekce výztuže jsou řešeny stavebnicově v pluhovém i kombajnovém provedení a mohou být vybaveny různými modifikacemi rámů, stropnic, stojek, skrápění a ovládání, případně příslušenstvím pro práci v úklonných slojích a slojích ohrožených horskými otřesy.

Významnou část v nabídce mechanizovaných výztuží OSTROJ a.s. představuje typová řada určena pro zajišťování porubního prostoru při kombajnovém dobývání úklonných a strmých uhelných slojí se sypanou zakládkou nebo na zával. Sekce navržené společností OSTROJ a.s. mohou být používány při dobývání strmých slojí s úklonem od 40° do 110° bez hřeblového dopravníku jako v případě nejnovější instalace tohoto typu dobývacího systému v Turecku anebo včetně hřeblového dopravníku v rámci dobývání úklonných slojí pod 40°, kde lze s ohledem na okolnosti využít kotvících stanic na obou koncích porubu pro zajištění vyšší efektivity a bezpečnosti práce.

Mechanizované výztuže zaujímají ve výrobním portfoliu spol. OSTROJ a.s. klíčovou pozici. Jejich vývoj a výroba se datuje do roku 1963. Za dobu svého působení firma vyprodukovala tisíce sekcí mechanizované výztuže, které změnily podobu evropského hornictví a přinesly zvýšení efektivity těžby a bezpečnosti práce.

Všechny naše výztuže procházejí náročným testováním v akreditované zkušební laboratoři, která simuluje podmínky provozu v dole a tím prověří jejich bezpečnost a životnost při extrémních způsobech zatížení.

Základní technické parametry

  • Rozteč sekce až 2 metry
  • Průměr hydraulických stojek až 400 mm
  • Nosnost sekce až 1150 t

 

Následujte nás
Copyright © OSTROJ a.s., 2012. | Mapa stránek
OSTROJ a.s. - významný výrobce důlních strojů a dalších strojírenských produktů s více než 70-ti letou tradicí výroby.
design by EVici tvorba www stránek a e-Shopů, System pronájem e-shopu Upgates