Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tradiční strojírenský výrobce

Již více než 70 let

Číst více

Důlní A PRŮMYSLOVÉ TECHNOLOGIE

Divize Důlní a průmyslové technologie je významný výrobce sortimentu plně automatizovaných transportních systémů pro dopravu materiálů, speciálních zařízení pro podzemní stavitelství a důlních zařízení pro všechny podmínky dobývání. Kvalitu zařízení a ekonomiku projektu klademe na první místo. Díky vývojovým možnostem jsme schopni vyjít vstříc individuálním požadavkům našich zákazníků.

 

OBLASTI PŮSOBENÍ

 • Automatizované transportní systémy – pásové, válečkové, kobercové a jiné dopravníky k přemisťování různých druhů zboží i materiálů. 
 • Zařízení pro podzemní stavitelství – pojízdné ocelové bednění pro betonáž tunelů.
 • Povrchové a podpovrchové důlní zařízení – hřeblové dopravníky, redlery a další zařízení k dopravě nejrůznějších materiálů. Komplexní dodávky vybavení porubů pro všechny typy slojí.
 • Servis, montáž, projekční, konzultační i poradenská činnost v oblasti průmyslových technologií a zeštíhlování výroby.

 


Fotogalerie


divize Strojírna

Divize Strojírna se specializuje na výrobu technologicky náročných, středně těžkých a těžkých výrobků dle výrobní dokumentace zákazníka a služby s výrobou související. Kusová a malosériová výroba se realizuje zejména pro oblast dopravy, demolice a pozemního stavitelství, letištní techniky, energetiky a.j.

 

 • Doménou divize Strojírna je kvalita, flexibilita a vstřícnost k zákazníkům.
 • Výroba zahrnuje tvarové pálení a úkosování, ohýbání, svařování, obrábění, mokré lakování, montáž a finální zprovoznění produktů.
 • Strojírna disponuje certifikáty pro oblast výroby ocelových konstrikcí a svařování dle EN 1090, ISO 3834-2, DIN 18800-7


Fotogalerie


divize Hydraulika

DIVIZE HYDRAULIKA se soustředí na výrobu hydraulických válců, hřídelí a jiných přesně obráběných dílců pro strojní zařízení. OSTROJ nabízí sériovou nebo kusovou zakázkovou výrobu a produkty dodává na evropský trh do Francie, Německa, Slovenska, Rakouska, do Ruska a na Ukrajinu, část produkce je vyráběna pro trh v USA.

 

VÝROBNÍ PROGRAM

Produkty:

 • Hydraulické válce a dílce hydraulických válců
 • Hřídele
 • Válce pro tiskařské a laminovací stroje a přesné dílce

 

Divize Hydraulika využívá při výrobě moderní technologie a výrobní procesy.

Přehled všech strojů, technologií a výrobních postupů je uveden v sekci Technologické vybavení.


Fotogalerie


Divize Kovárna a kalírna

Divize Kovárna a kalírna se specializuje na výrobu ocelových zápustkových výkovků. Výkovky váží od 0,1 do 25 kg a jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě zpracování.

 

Nabízené služby

 • Kování
 • Konstrukci kovacího nářadí
 • Výrobu výkovků
 • Tepelné zpracování výkovků
 • Obrábění výkovků
 • Povrchové úpravy

 

Od roku 1998 byl zaveden certifikovaný systém kvality podle ČSN EN ISO 9001. Pro automobilový průmysl byl systém kvality rozšířen v roce 2001 o certifikaci dle VDA 6.1. V roce 2008 byl ekologicky šetrný přístup k životnímu prostředí potvrzen získáním certifikace environmentálního managementu dle ČSN EN ISO 14001. V roce 2013 se zavedl certifikovaný systém bezpečné práce dle normy ČSN ISO 45001. Systém řízení se neustále rozšiřuje a zdokonaluje ve snaze uspokojit i nejnáročnější požadavky zákazníků společnosti Ostroj. Divize Kovárna a kalírna nabízí zkušenost, rychlost, flexibilitu a inovativní myšlení.

 

O kvalitě výkovků svědčí i jejich široké uplatnění v produktech světových značek automobilového průmyslu, jako jsou např. Mercedes, Ford, Volkswagen, Lexus, Toyota, Porsche, BMW, Škoda, Audi, Seat, Volvo, Cadillac, Renault, Honda, Mazda, Nissan, MAN, Daimler a další.

 

O kvalitě našich výkovků svědčí také jejich široké uplatnění v produktech světových značek, jako jsou např. Mercedes, Ford, Volkswagen, Lexus, Toyota, Porsche, BMW, Škoda, Audi, Seat, Volvo, Cadillac, Renault, Honda, Mazda, Nissan, MAN, Daimler a další.

Mimo tuzemský trh OSTROJ dodává také do Německa, Francie, Velké Británie, Maďarska, Polska, Holandska, Slovenska, Itálie, USA, Turecka, Indie a Číny.


Fotogalerie


Divize Galvanovna

Divize Galvanovna nabízí povrchové úpravy ocelových výrobků galvanickým zinkováním a tvrdým funkčním chromováním. Zkušenosti v oboru sbíráme více než 30 let, kdy bylo zahajeno zinkování v samostatném provozu.

Pro účely povrchových úprav slouží v OSTROJi samostatná linka tvrdého chromování a moderní závěsová zinkovací linka, kterou jsme uvedli do provozu v září 2022. Nová linka patří k největším v České republice – je plně automatizovaná a umožňuje se zpětnou dohledatelností umožňuje sledování veškerých parametrů potřebných pro zajištění kvalitní povrchové úpravy. Díky zkušenostem našich dlouholetých zaměstnanců mohou naši zákazníci očekávat profesionální přístup i vysokou kvalitu výstupů. Jsme schopni odpovědět i na velmi specifické požadavky, včetně balení dle předpisů s použitím automatického ovinovacího stroje.

 • Galvanické zinkování na závěsové lince
 • Funkční tvrdé chromování
 • Výrobně technické podmínky vylučování povlaků


FotogalerieNovinky

28.8.2023

V roce 2023 si připomínáme dvě významná výročí – 145 let od založení první opavské strojírny a 75 let od položení základního kamene našeho výrobního závodu.

14.7.2023

V termínu od pondělí 17. do neděle 30. července 2023 bude v OSTROJi probíhat celozávodní dovolená, během které budeme fungovat pouze v omezeném provozu. Děkujeme za pochopení.

15.6.2023

Když se řekne stavebnice Merkur, určitě si všichni představíme tytéž barevné plechy a šroubky, ze kterých lze postavit jednoduché, ale i poměrně sofistikované stroje. O tom, že je Merkur populární i v době digitálních her a hraček, svědčí stále rostoucí zájem o soutěž Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme“, kterou pořádá Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě. Ve středu 14. června 2023 se odehrál již její jedenáctý ročník, a opět pod záštitou OSTROJe.

9.6.2023

První středa v měsíci nepatřila v Opavě jen sirenám, ale především v pořadí patnácté Olympiádě handicapovaných sportovců.

Tradiční strojírenský výrobce


OSTROJ a.s. patří k nejstabilnějším firmám v České republice, na strojírenském trhu působí od roku 1948. Je ryze českou akciovou společností, její sídlo a výrobní závod se nachází v Opavě. Společnost zaměstnává zhruba 800 pracovníků především z regionu Opavska a dosahuje tržeb mezi 1,0 - 1,9 miliardy Kč za rok (2016–2020). Do výrobkového portfolia šesti divizí patří široká paleta výrobků a komponent od důlních strojů pro hlubinnou těžbu uhlí a rud, přes hydraulické válce, hřídele, tiskařské válce, opracované lakované svařence, komplexní nástrojářská řešení a přesné obráběné dílce až po ocelové zápustkové výkovky. Součástí výrobních aktivit je i galvanické zinkování a chromování.


Číst více

Sídlo společnosti


OSTROJ a.s.
Těšínská 1586/66
746 01 Opava

Tel: (+420) 553 872 111
E-mail: info@ostroj.cz