Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tradiční strojírenský výrobce

Již více než 70 let

Číst více

Důlní A PRŮMYSLOVÉ TECHNOLOGIE

Divize Důlní a průmyslové technologie je významný výrobce sortimentu plně automatizovaných transportních systémů pro dopravu materiálů, speciálních zařízení pro podzemní stavitelství a důlních zařízení pro všechny podmínky dobývání. Kvalitu zařízení a ekonomiku projektu klademe na první místo. Díky vývojovým možnostem jsme schopni vyjít vstříc individuálním požadavkům našich zákazníků.

 

 

OBLASTI PŮSOBENÍ

 • Automatizované transportní systémy – pásové, válečkové, kobercové a jiné dopravníky k přemisťování různých druhů zboží i materiálů. 
 • Zařízení pro podzemní stavitelství – pojízdné ocelové bednění pro betonáž tunelů.
 • Povrchové a podpovrchové důlní zařízení – hřeblové dopravníky, redlery a další zařízení k dopravě nejrůznějších materiálů. Komplexní dodávky vybavení porubů pro všechny typy slojí.
 • Servis, montáž, projekční, konzultační i poradenská činnost v oblasti průmyslových technologií a zeštíhlování výroby.

 

Více informací a aktuality z oblasti důlních a průmyslových technologií najdete na webu: www.ostrojtechnology.cz


Fotogalerie


divize Strojírna

Divize Strojírna se specializuje na výrobu technologicky náročných, středně těžkých a těžkých výrobků dle výrobní dokumentace zákazníka a služby s výrobou související. Kusová a malosériová výroba se realizuje zejména pro oblast dopravy, demolice a pozemního stavitelství, letištní techniky, energetiky a.j.

 

 • Doménou divize Strojírna je kvalita, flexibilita a vstřícnost k zákazníkům.
 • Výroba zahrnuje tvarové pálení a úkosování, ohýbání, svařování, obrábění, mokré lakování, montáž a finální zprovoznění produktů.
 • Strojírna disponuje certifikáty pro oblast výroby ocelových konstrikcí a svařování dle EN 1090, ISO 3834-2, DIN 18800-7


Fotogalerie


divize Hydraulika

DIVIZE HYDRAULIKA se soustředí na výrobu hydraulických válců, hřídelí a jiných přesně obráběných dílců pro strojní zařízení. OSTROJ nabízí sériovou nebo kusovou zakázkovou výrobu a produkty dodává na evropský trh do Francie, Německa, Slovenska, Rakouska, do Ruska a na Ukrajinu, část produkce je vyráběna pro trh v USA.

 

VÝROBNÍ PROGRAM

Produkty:

 • Hydraulické válce a dílce hydraulických válců
 • Hřídele
 • Válce pro tiskařské a laminovací stroje a přesné dílce

 

Divize Hydraulika využívá při výrobě moderní technologie a výrobní procesy.

Přehled všech strojů, technologií a výrobních postupů je uveden v sekci Technologické vybavení.


Fotogalerie


Divize Kovárna a kalírna

Divize Kovárna a kalírna se specializuje na výrobu ocelových zápustkových výkovků. Výkovky váží od 0,5 do 20 kg a jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě zpracování.

 

Nabízené služby

 • Kování
 • Konstrukci kovacího nářadí
 • Výrobu výkovků
 • Tepelné zpracování výkovků
 • Obrábění výkovků
 • Povrchové úpravy

 

Od roku 1998 byl zaveden certifikovaný systém kvality podle ČSN EN ISO 9001. Pro automobilový průmysl byl systém kvality rozšířen v roce 2001 o certifikaci dle VDA 6.1. V roce 2008 byl ekologicky šetrný přístup k životnímu prostředí potvrzen získáním certifikace environmentálního managementu dle ČSN EN ISO 14001. V roce 2013 se zavedl certifikovaný systém bezpečné práce dle normy ČSN ISO 45001. Od roku 2026 je v plánu certifikát IATF 16949. Systém řízení se neustále rozšiřuje a zdokonaluje ve snaze uspokojit i nejnáročnější požadavky zákazníků společnosti OSTROJ. Divize Kovárna a kalírna nabízí zkušenost, rychlost, flexibilitu a inovativní myšlení.

 

O kvalitě výkovků svědčí i jejich široké uplatnění v produktech světových značek automobilového průmyslu, jako jsou např. Mercedes, Ford, Volkswagen, Lexus, Toyota, Porsche, BMW, Škoda, Audi, Seat, Volvo, Cadillac, Renault, Honda, Mazda, Nissan, MAN, Daimler, Hyundai, Land Rover, Fisker, Lotus Lambda a další.

 

Mimo tuzemský trh OSTROJ dodává také do Německa, Francie, Velké Británie, Norska, Maďarska, Polska, Rumunska, Holandska, Slovenska, Itálie, USA, Turecka, Indie a Číny.


Fotogalerie


Divize Galvanovna

Divize Galvanovna nabízí povrchové úpravy ocelových výrobků galvanickým zinkováním a tvrdým funkčním chromováním. Zkušenosti v oboru sbíráme více než 30 let, kdy bylo zahajeno zinkování v samostatném provozu.

Pro účely povrchových úprav slouží v OSTROJi samostatná linka tvrdého chromování a moderní závěsová zinkovací linka, kterou jsme uvedli do provozu v září 2022. Nová linka patří k největším v České republice – je plně automatizovaná a umožňuje se zpětnou dohledatelností umožňuje sledování veškerých parametrů potřebných pro zajištění kvalitní povrchové úpravy. Díky zkušenostem našich dlouholetých zaměstnanců mohou naši zákazníci očekávat profesionální přístup i vysokou kvalitu výstupů. Jsme schopni odpovědět i na velmi specifické požadavky, včetně balení dle předpisů s použitím automatického ovinovacího stroje.

 • Galvanické zinkování na závěsové lince
 • Funkční tvrdé chromování
 • Výrobně technické podmínky vylučování povlaků


FotogalerieNovinky

13.6.2024

(Tisková zpráva) Udržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, které mu zajišťují vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.

1.7.2024

Ekologické projekty mají v OSTROJi zelenou, ať už jde o vlastní včelstva, fotovoltaiku nebo energetické úspory. Strojírenská výroba asi nikdy nebude 100% zelená, ale malými kroky se k tomu můžeme částečně přiblížit.

31.5.2024

(Tisková zpráva) Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl OSTROJ řešení, které pomáhá vykrýt dočasné přetížení mezi výrobní a balící části linky tak, aby byla zajištěna plynulost celého výrobního procesu. Zakázka, která bude realizována v rekordním čase, má hodnotu bezmála 1 milion eur.

17.5.2024

(Tisková zpráva) Český průmysl prochází v posledních letech těžkým obdobím. Etapa dramatických změn zasáhla také společnost OSTROJ, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku – OSTROJ dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 hospodářského výsledku před zdaněním o více jak 25 mil. Kč nad plánem pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021.

Tradiční strojírenský výrobce


OSTROJ a.s. patří k nejstabilnějším firmám v České republice, na strojírenském trhu působí od roku 1948. Je ryze českou akciovou společností, její sídlo a výrobní závod se nachází v Opavě. Společnost zaměstnává zhruba 800 pracovníků především z regionu Opavska a dosahuje tržeb mezi 1,0 - 1,9 miliardy Kč za rok (2016–2020). Do výrobkového portfolia šesti divizí patří široká paleta výrobků a komponent od důlních strojů pro hlubinnou těžbu uhlí a rud, přes hydraulické válce, hřídele, tiskařské válce, opracované lakované svařence, komplexní nástrojářská řešení a přesné obráběné dílce až po ocelové zápustkové výkovky. Součástí výrobních aktivit je i galvanické zinkování a chromování.


Číst více

Sídlo společnosti


OSTROJ a.s.
Těšínská 1586/66
746 01 Opava

Tel: (+420) 553 872 111
E-mail: info@ostroj.cz