Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

 

 

Zpět

Spolupráce se školami

Mateřská škola

V květnu 2013 došlo k uzavření smlouvy o partnerské spolupráci mezi MŠ Křesťanská a OSTROJ a.s.

 Cílem vzniklého partnerství je vytvoření tzv. technické školky se zaměřením na  rozvoj technického myšlení dětí, podporu vybavení a zázemí školky.

DĚTI ZAMĚSTNANCŮ OSTROJe MAJÍ PŘEDNOSTNÍ PRÁVO UMÍSTĚNÍ V TÉTO ŠKOLCE ZA PŘEDPOKLADU SPLNĚNÍ VŠECH PODMÍNEK PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ.

Základní školy

V minulosti získal OSTROJ a.s. v soutěži Nejlepší zaměstnavatel regionu ocenění za projekt na získávání nových pracovníků pro nedostatkové dělnické profese. V tomto projektu aktivně pokračujeme i nadále a proto je naší snahou oslovit výchovné poradce na základních školách, aby byli nápomocni rodičům při výběru povolání svých dětí a nabízeli jim odborné strojírenské profese. Účastníme se také třídních schůzek, kde prezentujeme naši společnost, její výrobní program, zaměstnanecké uplatnění, zaměstnanecké výhody a další informace přímo rodičům, jejichž děti budou nastupovat na střední školy nebo učiliště.

Zaměstnanci OSTROJ a.s. vybrali partnerskou základní školu více zde: 

KOMENSKÉHO ŠKOLA HROU ANEB ROBOTIKA BAVÍ více zde: http://www.ostroj.cz/news/komenskeho-skola-hrou-aneb-robotika-bavi

Střední školy

Velký význam pro naši společnost má spolupráce se Kolofík Střední škola technická, Opava, Kolofíkovo nábřeží 51, příspěvková organizace,  Kolofíkovo nábřeží 1062/51, 747 05 Opava 5.

Tato spolupráce je dlouhodobá a převážnou část našich zaměstnanců dělnických profesí tvoří její absolventi. V posledních letech jsme přijímali desítky žáků na odborný praktický výcvik, který probíhá v posledním ročníku studia. Na každé divizi jsou proškoleni instruktoři, kteří se žákům věnují a předávají jim své zkušenosti z výrobního procesu. Po absolvování odborného praktického výcviku a ukončení studia je zde pak zájmem jednotlivých divizí přijmout tyto absolventy do trvalého pracovního poměru.

Dále spolupracujeme se Střední školou průmyslovou a uměleckou Opava, příspěvkovou organizací, Praskova 8, 746 01 Opava.

Soutěž "Stavíš, stavím, stavíme" více zde: http://www.ostroj.cz/news/ostroj-a-s-rozdaval-stavebnice-merkur

Vysoké školy

Studujte zajímavé a perspektivní obory
na Fakultě materiálově-technologické
Vysoké školy báňské - technické univerzity Ostrava
První kolo přijímacího řízení trvá do 31. 3. 2021

VŠB-TUO

Exkurze

Společnost OSTROJ a.s. umožňuje studentům základních, středních a vysokých škol návštěvu výrobních prostor společnosti. Studenti mají možnost seznámit se s historií společnosti, s jejím výrobním programem a konkrétními příklady výroby. V případě zájmu o exkurzi kontaktujte personální oddělení na telefonním čísle 553 872 172, 553 872 176 nebo na e-mailové adrese: kariera@ostroj.cz

Exkurze v OSTROJ a.s. jsou pravidelně pořádány pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a jejich rodiče.

Následujte nás
Copyright © OSTROJ a.s., 2012. | Mapa stránek
OSTROJ a.s. - významný výrobce důlních strojů a dalších strojírenských produktů s více než 70-ti letou tradicí výroby.
design by EVici tvorba www stránek a e-Shopů, System pronájem e-shopu Upgates