Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

 

 

Zpět

Tým OSTROJe ovládl krajské kolo Talenty pro firmy T-PROFI

Vytvořeno: 10. 12. 2019

Porazili konkurenci dalších pěti týmů Moravskoslezského kraje a zajistili si účast v celorepublikovém finále, které se uskuteční v dubnu příštího roku.

Odborná soutěž, jejíž krajské kolo proběhlo 6. prosince v průběhu výstavy Středoškolák, vysokoškolák 2019 v areálu Černé louky v Ostravě, pořádá Krajská hospodářská komora MSK. Každoročně klade za cíl posílit polytechnickou výuku odborného vzdělávání a je primárně určená pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří si prověří svou manuální zručnost a technické myšlení.

Co bylo letošním tématem? Týmy složené ze tří studentů základních škol a tří studentů škol středních (jako kapitáni působili zástupci z místních firem) museli sestrojit funkční model jeřábu s vlastním pohonem ze stavebnice Merkur. Skládalo se podle montážního návodu a úkolem bylo během tří hodin sestrojit plně funkční, elektronicky řízený model. Práci měli na starosti žáci a studenti, úkolem kapitána byla vedle odborného dohledu také koordinace montáže. Nejdůležitějším kritériem pro hodnocení pak byla celková kvalita výsledného modelu.

Všem zúčastněným týmům se model podařilo zprovoznit, nicméně výtvor družstva OSTROje (studenti ze Střední školy technické v Opavě a ZŠ T.G. Masaryka v Opavě, pod vedením kapitána Martina Steina), byl vyhodnocen jako suverénně nejlepší. Zaslouženě si tak vybojovalo účast v dubnovém celorepublikovém finále. Budeme držet palce!

 

Galerie
Následujte nás
Copyright © OSTROJ a.s., 2012. | Mapa stránek
OSTROJ a.s. - významný výrobce důlních strojů a dalších strojírenských produktů s více než 70-ti letou tradicí výroby.
design by EVici tvorba www stránek a e-Shopů, System pronájem e-shopu UPgates