Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

 

 

Zpět

TALENTY PRO FIRMY - OSTROJ obsadil 4. místo

Vytvořeno: 04. 05. 2016

 O tom, že firmy potřebují kvalitní, technicky zaměřené odborníky, není sporu. Jedním z kamínků mozaiky, která má pomoci vyplnit zřetelnou mezeru v počtu a kvalitě technicky vzdělaných mladých lidí, je soutěž Hospodářské komory ČR Talenty pro firmy „T-PROFI“, která se konala poprvé letos v dubnu v Praze. Velmi důležité je propojení s praxí a proto se do soutěže zapojili konkrétní zaměstnavatelé, mezi nimi také OSTROJ a.s. Talenty pro firmy je odborná soutěž určená žákům a studentům ZŠ a SŠ, kteří pod záštitou odborníků z firem plnili zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice Merkur.       

Moravskoslezský kraj reprezentovali tři žákyně  (Klárka, Michaela a Sabinka) z páté třídy ze ZŠ a MŠ Velké Heraltice s panem učitelem Jaromírem Musilou, tři studenti (Jakub, Kuba a Michal) z druhého ročníků ze Střední školy technické Opava obor nástrojář s panem učitelem Karlem Kupkou a jako kapitán týmu náš  zaměstnanec pan Lukáš Uvíra (obchodník DH).

Soutěžící měli za úkol na základě montážních plánů vyrobit v časovém limitu tří hodin funkční model tiskařského stroje, který po připojení k řídící jednotce natiskl na žetony logo Hospodářské komory. Všichni zúčastnění se zhostili náročného úkolu s plným nasazením a po třech hodinách týmové spolupráce se model povedlo zprovoznit. Díky šikovnosti se v silné konkurenci čtrnácti krajů náš tým umístil na hezkém čtvrtém místě.

Více také na http://www.khkmsk.cz/tym-ostroje-obsadil-4-misto.aspx

Galerie
Následujte nás
Copyright © OSTROJ a.s., 2012. | Mapa stránek
OSTROJ a.s. - významný výrobce důlních strojů a dalších strojírenských produktů s více než 70-ti letou tradicí výroby.
design by EVici tvorba www stránek a e-Shopů, System pronájem e-shopu UPgates