Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

 

 

Zpět

Škola doporučená zaměstnavateli: Vítězem opět opavská Úmprůmka, ŠŠT druhá

Vytvořeno: 17. 12. 2019

Super hattrick! Šestý ročník soutěže Škola doporučená zaměstnavateli přinesl znovu velký úspěch Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě a škola opět zvítězila. Tentokrát již počtvrté. A dlužno podotknout, že na druhém místě skončila další partnerská škola OSTROJe, a to Střední škola technická.

Cílem celostátního projektu, jehož organizátorem je Klub zaměstnavatelů Praha, je ohodnotit spolupráci škol s firmami, která by měla být zárukou co nejlepší přípravy žáků pro praxi. V letošním roce se opět zvýšil počet hlasujících firem a školám z našeho kraje dávali své hlasy mnozí významní zaměstnavatelé.

Opavská průmyslovka už šestým rokem realizuje program „Naše škola“, v jehož rámci uzavřela partnerství s řadou firem, zejména strojírenských. Spolupráce se projevuje ve zkvalitnění odborné výuky technických oborů, studentům jsou ve firmách přiděleni odborníci, kteří své svěřence vedou nejen během měsíční praxe, ale vystupují také v roli konzultantů závěrečných studentských projektů.

Učitelé technických předmětů si zase formou stáží rozšiřují své odborné znalosti a získávají přístup k nejmodernějším technologiím, aby je poté mohli představit svým žákům. Součástí projektu jsou rovněž časté exkurze ve firmách „Náborový den“ (probíhá během prosince), během kterého firmy prezentují perspektivy zaměstnání budoucím maturantům.

Nutno podotknout, že zvýšenému zájmu uchazečů o technické obory vychází škola vstříc otevřením druhé třídy oboru Strojírenství. Podrobnější informace o konkrétní náplni studia, vybavení učeben i uplatnění absolventů se mohou zájemci dozvědět i během dne otevřených dveří 14. ledna 2020.

Následujte nás
Copyright © OSTROJ a.s., 2012. | Mapa stránek
OSTROJ a.s. - významný výrobce důlních strojů a dalších strojírenských produktů s více než 70-ti letou tradicí výroby.
design by EVici tvorba www stránek a e-Shopů, System pronájem e-shopu UPgates