Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

 

 

Zpět

OSTROJ a.s. rozdával stavebnice MERKUR

Vytvořeno: 20. 06. 2014

Sestrojte z dílů stavebnice Merkur přesně podle schématu vysokozdvižný vozík a dodávku – tak znělo zadání soutěže "Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme", kterou ve středu 11. června uspořádala Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě. V již pátém ročníku tradiční soutěže se v aule průmyslovky utkalo 24 tříčlenných týmů ze základních škol z Opavy i okolí.

Letošními vítězi se stali žáci ZŠ a MŠ Slavkov, druzí skončili reprezentanti ZŠ a MŠ Velké Heraltice a třetí místo patřilo členům týmu Církevní základní škole svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí. Firma OSTROJ a.s., podobně jako v loňském roce, věnovala navíc každé zúčastněné škole velkou a velice dobře vybavenou stavebnici MERKUR typu M8.

Hlavním cílem akce je probudit zájem dětí o techniku, učit je zábavnou formou technicky myslet a podpořit i jejich zručnost. Pořadatelé věří, že minimálně část soutěžících se v budoucnu rozhodne pro studium některého z technických oborů a bude tak mít větší šanci uplatnit se na trhu práce. Tak to potvrdila i jedna z vyučujících zúčastněné školy na letošním V. ročníku soutěže, “Poté, co jsme se začali účastnit vašich soutěží, opravdu vrostl zájem našich žáků o vaší školu”. O tom, že jejich naděje nejsou liché, svědčí stále se zvyšující počty uchazečů o studium strojírenství na této opavské střední škole.

Galerie
Následujte nás
Copyright © OSTROJ a.s., 2012. | Mapa stránek
OSTROJ a.s. - významný výrobce důlních strojů a dalších strojírenských produktů s více než 70-ti letou tradicí výroby.
design by EVici tvorba www stránek a e-Shopů, System pronájem e-shopu UPgates