Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

 

 

Zpět

Natáčení instruktážního videa o záchytném systému pro školicí účely

Vytvořeno: 06. 05. 2013

Naše společnost již dlouhou dobu řeší zvyšování bezpečnosti práce zaměstnanců při práci ve výškách a nad volnou hloubkou zejména na jeřábových drahách, jak to požaduje nařízení vlády č. 362/2005 Sb. Proto již v roce 2008 byla zahájena realizace první dodávky bezpečnostního systému pro práci ve výškách, a to horizontální záchranné vedení. Tyto systémy výrazně zvyšují bezpečnost zaměstnanců pohybujících se nebo pracujících na jeřábových drahách a mostových jeřábech. První instalace tohoto systému byla provedena v hale 1Fs – sklad kulatin. Náš dodavatel nám zajistil dodávku celého záchytného systému včetně jeho montáže. Následně provedl i revize všech částí záchytného systému, a to včetně postrojů, karabin a zachycovačů pádu. Rozsah této první zakázky byl následující – montáž horizontálního záchytného systému na pochozí lávce na mostu jeřábu. Zkušebně provedl montáž systému také na nepochozí straně jeřábové dráhy. Od doby první instalace horizontálního záchytného systému na zkoušku jsme každoročně pokračovali v rozšiřování tohoto bezpečnostního systému pro práci ve výškách na jeřábových halách a mostových jeřábech i v jiných halách.

Pro velký rozsah již instalovaných záchytných systémů jsme byli počátkem letošního února osloveni dodavatelskou firmou se žádostí o využití našich systémů pro zhotovení instruktážního videa pro potřeby školení zaměstnanců pracujících s tímto systémem ve výškách a pro propagaci těchto bezpečnostních systémů v jiných firmách.

Po vyřízení všech nezbytných formalit k povolení natáčení v areálu naší společnosti a po zkoordinování vhodného termínu natáčení 7. března 2013 filmaři přijeli. Pro potřeby natáčení měli s sebou figuranta.

Jako nejvhodnější objekt pro natáčení a vhodné záběry byla vybrána hala 1Ch – provoz divize Strojírna a divize Kovárna a kalírna. Jako další objekt pro natáčení byla vybrána hala 1Dh – provoz divize Důlní stroje. Po zhruba čtyřech hodinách natáčení filmaři z Čáslavi nasbírali dostatek záběrů pro instruktážní výcvikové video.

Společnost OSTROJ a.s. pokročila při vyhledávání rizik při práci ve výškách na jedno z předních míst ve vybavenosti horizontálním záchytným systémem. Proto bylo na místě, že si filmaři vybrali právě nás jako vzorovou organizaci, která klade na bezpečnost práce vysoké nároky a má těmito bezpečnostními prvky osazenu převážnou část výškových pracovišť. Činnost při zvyšování bezpečnosti práce našich zaměstnanců snad dosáhne uznání u zaměstnanců, kteří toto video budou v budoucnu sledovat při svém školení, jak na svém pracovišti dosáhnout co nejbezpečnějších podmínek pro práci ve výškách v souladu s normu OHSAS 18000. Systémy managementu bezpečnosti práce a ochrany zdraví podle standardů OHSAS 18000 vyžadují od zaměstnavatele neustálé hledání rizik při provádění práce a vytváření podmínek minimálně pro jejich eliminaci. Přestože montáž a provoz horizontálního záchytného systému nejsou levnou záležitostí, vedení společnosti OSTROJ a.s. vkládá do bezpečnosti svých zaměstnanců nemalé prostředky, a tak budeme i v tomto trendu pokračovat dále. Zdraví našich zaměstnanců za vynaložené úsilí a prostředky rozhodně stojí.

Následujte nás
Copyright © OSTROJ a.s., 2012. | Mapa stránek
OSTROJ a.s. - významný výrobce důlních strojů a dalších strojírenských produktů s více než 70-ti letou tradicí výroby.
design by EVici tvorba www stránek a e-Shopů, System pronájem e-shopu UPgates